Офуро та фурако – традиційна японська лазня

Офуро та фурако – традиційна японська лазня

Українська банна культура постійно розвивається та збагачується новими традиціями. Звичайно, і складна епідеміологічна ситуація вносить свої корективи. Сьогодні в моду входить японська лазня-бочка, встановлена ​​на присадибній ділянці. У цій статті ми розповімо, що це таке, як вибрати та де купити подібний виріб.

Японська лазня: офуро чи фурако?

Країна сонця, що сходить, славиться повагою до традиції у всіх аспектах. Цілком логічно, що і «лазня справа» склалася у справжній ритуал, який мало нагадує звичну нам гарячу сауну. Як свідчить офіційна версія, японські лазні фурако та офуро народилися через небажання використовувати для миття мило, виготовлене з тваринної сировини. Вся справа в етики дзен-буддизму, де вважається, що кожна жива істота має душу, що проходить ланцюг перероджень перед досягненням нірвани.

Так з’явилася японська бочка для купання, заповнена теплою (не дуже гарячою) водою. І ритуал відвідування душа із зішкрібанням всього зайвого за допомогою морських губок. Другим «банним» варіантом є офуро – прямокутний ящик з твердої і пахучої деревини кедра, наповнений вологою тирсою або гарячою галькою. У приватних будинках можна зустріти різні варіації на цю тему – рідко хто може дозволити собі повноцінний лазневий комплекс. Зазвичай прийнято обходитися круглою купеллю з підігрітою водою.

Японська лазня: офуро чи фурако?

У публічних просторах зазвичай використовують сента. Цим словом називають комплекс лазневих приміщень та процедур. Часто він знаходиться поблизу храму, тому омивання пов’язані ще з духовними практиками, які європейцям важко осягнути. Японські медики давно відкрили, що регулярні обмивання в японській лазні сприятливо впливають на здоров’я:

  • гармонізується сон;
  • нормалізується робота нирок;
  • підвищується потенція та лібідо;
  • знижується частота застудних захворювань;
  • шкіра розгладжується та світлішає;
  • організм омолоджується та втрачає зайві кілограми;
  • нормалізується робота серця.

Справжня японська купіль в Україні майже не трапляється. Зазвичай під словами сенто, офуро і фураке мається на увазі проста вулична купіль. У вітчизняній культурі її іноді називають карпатським чаном. Фурако та офуро – японська лазня зі складними ритуалами та безліччю аксесуарів. Повноцінно у нас організувати такий простір буде дуже непросто, та й не дуже раціонально. Наша ментальність європейська, тому годинникові чаювання зі спогляданням каміння з короткими обмиваннями на 5-10 хвилин більше підходять для азіатського темпераменту.

Є запитання?

Зателефонуйте нам або залиште свій номер телефону і ми вам передзвонимо

Наш телефон

050-412-70-35

Кошик
Замовити зворотній дзвінок