Відмінності лазні від сауни

Відмінності лазні від сауни

Часто слова «лазня» та «сауна» вживають як синоніми, і, справді, між ними є багато схожого. Але різниця також є, і досить істотна. Ті, хто не розуміються на відмінностях лазні і сауни , можуть засмутитися, якщо помилково виберуть не той вид відпочинку. Пропонуємо розібратися, яка між ними різниця і чому банні та саунні процедури – далеко не одне й те саме.

У чому полягає відмінності лазні і сауни?

Основних критеріїв, які демонструють їх відмінності, всього 3:

  • температура;
  • вологість повітря;
  • організація процесу.

Сауна – більш гаряча та суха. Температура повітря становить приблизно +100°С, а його вологість – 15. Камені для нагріву знаходяться поза приміщенням, що й дозволяє досягти підвищеної сухості. Низька вологість дає можливість почуватися комфортно при високих показниках термометра. Причому сучасні саунні комплекси обладнають електропечками, на які викладають каміння. Такий підхід дозволяє регулювати нагрівання повітря навіть без підливання води.

Лазня ж менш гаряча з вологим повітрям. У ній підтримують температуру на рівні приблизно +60 … +70 ° С, але вологість підвищують до 90% або навіть більше. Досягти таких параметрів дозволяє організація нагріву: гаряче каміння знаходиться в приміщенні, і на них періодично підливають воду. Відповідно, головного ефекту досягають за допомогою пари. Якщо йдеться про те, щоб попаритися в парилці, то мають на увазі саме лазня.

Параметри повітря впливають і організацію процесу. У сауні не передбачено активності через високу температуру: відвідувачі тільки лежать і розслабляються, зайвий раз не встаючи з лежака. А ось у лазні прийнято використовувати банний віник, періодично виходити з парильні, занурюватися в купіль з підігріваом на дровах або “холодну” купель. Тільки потім настає час для відпочинку.

Що вибрати: лазню чи сауну?

Виходячи з їхніх відмінностей все просто. Хочете попаритися під гарячою парою, зробити віничний масаж та провести час активно? Вибирайте лазню. Чи є бажання просто полежати і розслабитися? Тоді найкращим вибором для вас стане сауна.

У той же час, лазневий відпочинок організм переносить краще через високу вологість та порівняно низьку температуру. Сауна ж – екстремальне дозвілля, і швидше підійде для підготовлених людей, які відмінно переносять сухе гаряче повітря.

До речі, обидва варіанти відмінно поєднуються з купелями , в які так приємно поринути після гарячої парилки. А якщо у вас є протипоказання до лазневого чи саунного відпочинку, то СПА на дровах стане чудовою альтернативою. Купання у прогрітій воді на свіжому повітрі нікому не зашкодить, а навпаки, допоможе зміцнити здоров’я та отримати повноцінний релакс.

Є запитання?

Зателефонуйте нам або залиште свій номер телефону і ми вам передзвонимо

Наш телефон

050-412-70-35

Кошик
Замовити зворотній дзвінок